Maggie Stiefvater - Mrazení.

28. července 2011 v 13:15 | The Fish |  Bookworm1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
Úplnou náhodou. Nevěděla jsem co si v knihovně vybrat a zahlédla jsem tuhle knihu ležící na stole. Hlavou mi problesklo, že jsem tu obálku už někde viděla a že za zkoušku nic nedám.
2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Nejasné zítřky.
3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Utíkej.
4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
Asi s Rachel, přišla mi nejpodobnější k mé osobě, ikdyž se v knížce moc často neoběvovala. Ztotožnila bych se s ní, ale nechtěla bych jí být, protože ona jediná vlastně neví, co se kolem ní děje.
5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Čtivost. Doslova jsem hltala stránky, neuvěřitelně vás to chytne. A charaktery postav. Hrdina je citlivý, skládá písničky, čte poezii. Hrdinka je přesný opak. Zajímají ji fakta a ve všem musí mít pořádek. Kombinace charakterů, které zaujmou.
6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Možná, že dlouho se nic nedělo. Sto stránek, nic. Dvě stě stránek, pořád relativně klid. A všechna ta akce se nacpala do posledních 50 stránek. A nakonec tam ani není vysvětleno, co se stalo. Jakto že neumřel? Jakto, že byl člověk? Vysvětlení, vysvětlení! :D Snad se to dozvím v druhém dílu. Byla to taková oddechovka, ale přitom ty kapitoly nenudily, četly se dobře. Výborný byl taky nápad se střídáním vyprávění obou dvou hlavních hrdinů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama